Panga heategevus?

Kuidas saab pank tegeleda heategevusega? See on samavõrd ennekuulmatu kui karjatalitajast kirurg? Igal juhul on jõulude lähenedes hakanud Ühispank tänavalastele annetusi korjama. Seda ilusa nimega SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi. Sisuliselt on see odav meetod meediasse trügimiseks, sest kui mõni ajakirjanik oleks konksu alla neelanud ja hakanud rääkima tänavalastele raha kogumist, oleks ta pidanud ära mainima KOGU PANGA ÄRINIME. Tõsi, see ei kvalifitseeruks reklaami vaid ärinimena, nagu K täht tähendas tootegruppi K-kohukesed.

http://www.seb.ee/index/3510011209

14.12.2006 – Kampaania „Aita tänavalapsi!” kõik tulud lähevad laste varjupaikade toetuseks
SEB Eesti Ühispank kinnitab, et kriitika tänavalapse termini aadressil ei muuda panga heategevuskampaania sisu ning iga annetatud kroon läheb endiselt laste varjupaikade toetuseks.

Kogu kampaaniaga kogutud raha jõuab MTÜ SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi vahendusel abivajajateni. Kriitika alla sattunud hüüdlauset „Aita tänavalapsi!” kavatseme tulevikus vastavalt spetsialistide soovitustele täpsustada, teatas SEB Eesti Ühispank.

SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond käivitas eelmisel aastal kampaania „Aita tänavalapsi!”, mille käigus saab iga heasoovija teha annetusi kodust erinevatel põhjustel lahkuma pidanud laste hea käekäigu ja varjupaikade toetuseks. SEB Eesti Ühispank otsustas omalt poolt eraldada Heategevusfondi kümne aasta jooksul kokku 20 miljonit krooni, mis jagatakse samuti abivajajatele. Neljapäeval kell 11 annab fond Tallinna Lastekodu Laste Varjupaigale üle sümboolse 250 000-kroonise tšeki. SEB Eesti Ühispanga poolse kampaania projektijuhi Eha Talvisti sõnul konsulteeris Heategevusfond kampaaniat ette valmistades mitme sotsiaalvaldkonna inimesega. „Tänaseks tundub, et teatud segadus terminites, kuidas abivajajaid nimetada, on tõepoolest olemas. Kahjuks ei osanud me oodata erinevate koolkondade esindajate nii teravat reaktsiooni heategevuskampaania sõnumi aadressil,” märkis Talvist.

MTÜ SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond asutati 2005. aasta detsembris. Fondi eesmärk on aidata koostöös sotsiaalasutusega kaasa erinevatel põhjustel tänavale sattunud laste olukorra parandamisele. Fond püüab laste varjupaikade materiaalse toetamise kaudu soodustada võimalusi lastele asenduselupaiga leidmiseks. Kaugemas perspektiivis on Heategevusfondi eesmärk propageerida Eestis kasuperede süsteemi.

Täpsem informatsioon:
Evelin Allas
Avalike suhete juht
SEB Eesti Ühispank
66 55 649

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: