Nordea internetipangast varastati 1 miljon USD

Kuulsin juba möödunud nädalal soome uudistest, et Rootsi Nordea internetipangaga on mingi jama. Seal paluti klientidel oma kontod üle kontrollida ja rõhutatid, et pank kontrollis erilise tähelepanuga ülekandeid. Samas rõhutati, et Soome klientidele ei ole mingit ohtu.
Nüüd loen siis International Herald Tribune võrgulehelt artiklit, kus öeldakse, et Corpse (tõlkes laip) nimeline häkker on klientide kontodelt pihta pannud miljon dollarit ehk 12 miljonit krooni ja tema jäljed viivad Venemaale. Kas mõistate, Venemaale! Riiki, mille kohta arvame üleolevalt, et seal on ainult viletsus ja rumalus.
Artiklis tuuakse aga eraldi välja, et Venemaaga seotud veebilehel pakutakse ka kliendi vajadustele kohandatud trooja-viiruste loomist. Hinnad on vahemikus paarist sajast kuni mitme tuhandeni.
Eriti hirmutavaks teeb asja see, et viirusega nakatati arvutid juba 15 kuud enne selle pettuse avastamist. Kanalina kasutati rämpsposti kirju ja dumb-user arvutikasutajaid. Loomulikult süüdistas pank rumalaid ja lihtsameelseid kasutajaid, kes kõike pikalt mõtlemata internetist alla laevad.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: