Parts süüdistab Reformikaid tulumaksu tõstmises

Praegune opositsiooni poliitik ja eelmine peaminister Juhan Parts süüdistab võimuahneid reformierakondlasi selles, et need loobusid valitsusse jäämise nimel oma kavast alandada tulumaks 20 protsendi peale. Nagu paljud ei mäleta, siis 2003. aastal lubas Reformierakond “üks kuupalk lisaks,” mis pidi tulema tänu tulumaksu langetamisele 26 protsendi pealt 20 peale.
Siin ka üks vastav klipp aastast 2003:

Ja lubadus aastast 2007

Ja igaks juhuks lisan koopia Partsi originaaltekstist


Kuulsin, et keegi kuri noormees Reformierakonnast oli eilses telesaates “Foorum” levitanud minu nime mainides valet. Jultunud valetamisele tuleb minu meelest reageerida ja seetõttu õiendan selle asja siin ära.

Väited, nagu oleks see, et minu valitsuse tagasiastumise järel moodustas Reformierakond koalitsiooni Keskerakonnaga, tingitud Res Publica vastuseisust tulumaksu alandamisele, on jama. Selles on lihtne veenduda vaadates, kes millise seaduse vastu on võtnud.

17.detsembril 2003 aastal võttis Riigikogu vastu minu juhitud valitsuse algatatud tulumaksuseaduse muudatused, mille kohaselt olnuks tulumaks:

2006. aasta 1. jaanuarist 22 %,
2007. aasta 1. jaanuarist 20 %

Täna maksame kõik 20% asemel 22% tulumaksu, sest Reformierakond moodustas tulumaksu tõstnud koalitsiooni ja hääletas koos Keskerakonna ja Rahvaliiduga tulumaksu tõstmise poolt. Nii loobutu juba seadustatud tulumaksu alandamisest ning tõsteti tulumaksu juba jõustunud seadusega võrreldes.

Vahel tundub, et pealtnäha veenvat valetamist treenivad mõned inimesed lausa videotreeningu abil. Ka väited, nagu seisnenuks küüslaugukoalitsiooni moodustamisele eelnenud näilised läbirääkimised peamiselt vaidluses Eesti arengu põhimõtteliste küsimuste üle, ei pea paika. Selle koalitsiooni moodustamine oli ilmselt kokku lepitud juba enne kui käivitati eelmise valitsuse lammutamine.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: