Ettevaatust: tordipiraadid magusaletis

11. aprilli Äripäevas on artikkel “Piraattordid laiutavad ehtsate kõrval” ja sisuks Leivaliidu tegevusetus, kus suurte ja tuntud torditootjate toodangu retsepte kopeeritakse ainult mõne komponendi lisamisega ja siis selle müümisega oma nime all. Erilist kahju näivad kandvat Pihlaka kondiiter ja Pagaripoisid, keda artiklis nimetatakse. Oma retsepti oleks Meelis Pärn Pagaripoistest valmis kaitsma kasvõi kaubamärgiga aga see ei kaitseks tortiretsepti eest.
Loomulikult kurdetakse, et kopeerijad pole teinud kulutusi tootearendusse aga minul tekkis küsimus, et kui toode on ühetoaline, siis äkki katsuks eristuda pakendiga. Niipalju kui olen tähele pannud, on kõigi karbid kas lainepapist või läbipaistvast plastikust. Seega ei erista ostja pakendi järgi toodet. Samas olen näinud ühte dokfilmi milles väideti, et pudelivett annab 30 protsenti paremini turustada kui selle silt on läikiv-hõbedane.
Ostsin just eile 0,5 kilose tordi ja maksin selle eest 85 krooni. Ma ei mäleta oma eelmist tordi ostmise aga olen üsna kindel, et paari aasta eest sai selle raha eest lausa 1 kilose. Seega on vahepeal toimunud tohutu hinnahüpe ja pole ka imestada, et taksopiraatide kõrvale on tekkinud tordipiraadid.

Advertisements

Üks vastus

  1. baltijaama araxesest saab jumala normaalse maitsega poolekilose tordi 40-50 krooniga ja 85ga saab kilose küll. ostan ma jee mingeid kalleid ‘eurotorte’, millede maitse pole ka nii hea.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: