Miks president valetas

Miks valetas president THI kioski rüüstamist takistada püüdnud ja jalaluu murdnud politseiniku kohta? Kas ta ei teadnud, et tõde tuleb ka propagandasõjas välja? Kõne peeti reedel, 27. aprili keskpäeval ja siis oli sündmustest möödas juba 6-7 tundi. Politseinik polnud ju teadvuseta, tema käes oleks saanud asjaolusid üle täpsustada. Aga kas seda üldse tahetigi? Kas tahetigi rahvast hoida märatsemast, et nad ei läheks linnas lõhkuma? Kas tahetigi äkki mõne inimese pussitada saamist, et seda kasutada propagandasõjas?

Igal juhul, palju õnne, propaganda president!
PS. artiklit politseinikuga juhtunu kohta saab lugeda 2. mai Postimehest
http://www.postimees.ee/020507/esileht/siseuudised/258212.phpluumurd

Advertisements

2 kommentaari

  1. Ma ei saa aru, kuskohas Sa seda valetamist nii selgelt nägid, et selle peale kohe päris karmid konspiratsiooniteooriad ehitada: “Kas tahetigi rahvast hoida märatsemast, et nad ei läheks linnas lõhkuma? Kas tahetigi äkki mõne inimese pussitada saamist, et seda kasutada propagandasõjas?”

    President ütles: “üks neist, naispolitseinik, kes püüdis taksitada kioski rüüstamist, lamab praegu luumurruga haiglas.”

    Politsenik ütles: “Poole kahe ajal öösel tuli teade, et vandaalid rüüstavad Balti jaama lähedal asuvat R-Kioskit. Turvalisuse pärast kahe asemel viiekesi koos liikunud politseinikud nägid kohale jõudes ligi paarikümnepealist kampa, kes väljusid kioskist, süled täis varastatud kraami. Korravalvureid märgates jooksid vargad mitmes suunas laiali. «Jooksin ühele kambale järele ja hakkasin taskust raadiojaama võtma, kui jalg murul libises ja nii minu jooks lõppeski,» nentis Kaubi.”

    Seega murdis politseinik kioski-rüüstajaid taga ajades. Varaste taga ajamine, nende tabamine ja süüdi mõistmine on üks osa varguste takistamisest. Kindlasti oli presidendil võimalik täpsemalt sõnastada, aga antud kontekstis, kus nimetatud sündmus on öeldud repliigi korras, lühidalt ühe lausega, oli täpsus küll igati ok ja selle kallal norimine tundub küll vägisi otsituna.

  2. Mul pole eelkõneleja viisakale ammendavale vastusele midagi lisada.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: