Täna möödus 62. aastat Hiroshima massimõrvast

Jaapani sadamalinn, Ameeriklaste pommitaja B-52 nimega Enola Gay, 140 000 tapetud inimest, ühe teadusidee kasutamine massimõrvaks – ajaloost tasub õppida. Vähesed teavad, et Jaapan proovis korduvalt 1945. a. suvel sõda lõpetada ja oldi nõus pidama kõnelusi alistumise üle kuid ameeriklased keeldusid sellest, sest nad ei olnud veel jõudnud oma salajastes laborites valmivat relva maailmale demonstreerida. Pärast tuumapommide heitmist tundis Roosevelt ennast märksa kindlamalt venelastega suheldes. Jaapani linnadele aatompommide heitmine polnud mitte sõja lõpetamiseks või ameerika/jaapani inimelude säästmiseks vaid oli ainult Stalini hirmutamiseks ja kommunismi leviku peatamiseks. Äsjased liitlased olid saamas peatselt vihasteks vaenlasteks.

Eelmisel kuul astus ametist tagasi praeguse Jaapani valitsuse kaitseminister Fumio Kyuma, sest ta oli julenud arvata, et tuumapommi kasutamine jaapanlaste vastu võis olla õigustatud. Loomulikult ei saanud ta pärast seda enam ministrina jätkata, avalikkus oli tema vastu.

9 . augustil 1945. visati tuumapomm Nagasakile ja tapeti 80 000 inimest. Võrdluseks, Eestis sünnib aastas 15-17 000 last.

Kahe pommi üle elanute arvuks hinnatakse 252 tuhat kuid paljud neist kannatavad erinevate radiatsiooni põhjustatud haiguste käes.

Õnnitleme kõiki Kentmanni tänava saatkonna töötajaid siis edukalt läbi viidud sõjalise operatsiooni ja vähemalt 220 000 inimese massimõrvas loetud minutite jooksul.

http://www.iht.com/articles/2007/08/06/asia/japan.php

Advertisements

Üks vastus

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: