Reformierakondlane jäi varastamisega vahele

Tänasest ekspressist võib lugeda noorest reformierakonna blondiinist, kes tahtis kevad saada Riigikogusse valitud kuid nüüd sügisel suutis ühe MTÜ juhiks olles sellest väidetavalt 600 000 krooni eest raha varastada. Seda kasutas aga riiete ja ehete ostmiseks. Kui keskmine netopalk on 9500 krooni, siis selle raha saab tööline kätte 5 aasta jooksul. Õppige elu, astuge Reformierakond. Pange tähele, et Postimees ega SLÕhtuleht ei nimeta vargust mitte selle juriidiliselt õige nimega vaid mõne teise sõnaga. Panen siis ise mõned märksõnad: Reformierakoona varas, noor vargapoliitik, noorvaras Golojan, reforminoorte Anna-Maria Galojan noorvaras, ära vali varast Riigikokku

langi ja ojulandigaKes neist jääb järgmisena varastamisega vahele? Ojuland tasus väidevalt oma hotellis elamise kulud, Galojan pole veel midagi varastatud rahast hüvitanud ja Lang on selleks liiga vana ning kaval, et vahele jääda.

Artikli koopia ja originaal:

Noorpoliitik raiskas töökoha raha luksuseluks
Autor: Argo Ideon (24.10.2007 14:30)
Noorpoliitik raiskas töökoha raha luksuseluks

Endine Reformierakonna noortekogu välissekretär Anna-Maria Galojan (25) kõrvaldas isiklikuks tarbeks sadu tuhandeid kroone raha MTÜ-lt Eesti Euroopa Liikumine, mille juhatajana ta töötas.

Ekspressi andmetel kulutas neiu tänavu sügisel ühingu raha muu hulgas toredatele rõivastele ja ehetele.

Galojan jäi aga seejärel kiiresti vahele, kuna ei esitanud järgmisel kuul kuluaruannet ja tema arveid hakati kontrollima.

“Need kulutused ei olnud mitte kuidagi seotud Eesti Euroopa Liikumise tegevusega, vaid tegu on selgelt ebaotstarbekalt kasutatud rahaga,” kinnitas Ekspressile diplomaatiliselt liikumise nõukogu esimees suursaadik Riivo Sinijärv.

“See lugu oli meile kõigile nõukogus suur üllatus,” lausus ta. “Me olime seda inimest pikka aega usaldanud.”

Sinijärve sõnul on Galojan nüüdseks lubanud kogu summa tagasi maksta ja allkirjastanud vastava võlakirja.

Ekspressi andmetel ulatub raha suurusjärk umbes 600 000 kroonini.

Anna-Maria Galojan sai rahva seas tuntuks tänavu kevadel, kui tegi Riigikogu valimiste eel väga silmapaistva isikliku kampaania. Telereklaamides lasi ta näiteks vibust märklaua pihta ja senini on veebis lehekülg http://www.anna-maria.ee , kus võib näha hulganisti neiu promomaterjale.
Mõnda aega töötas tütarlaps ka rikastele venelastele kuuluva, Jaan Tootsi juhitud transiidifirma Transgroup Invest arendusdirektorina.

MTÜd Eesti Euroopa Liikumine esindav advokaadibüroo Teder & Glikman andis esmaspäeval juhtumi kohta politseile kuriteoavalduse. Põhja Ringkonnaprokuratuuri kinnitusel ei olnud kriminaalasja eilseks veel algatatud, seaduse järgi on selleks 10 päeva aega.

Galojan töötas MTÜ Eesti Euroopa Liikumise tegevjuhina tänavu suvest ja see andis talle täieliku voli ligi pääseda ühingu pangakontole.

Euroopa Liikumise kujul on Eestis tegu väga lugupeetud organisatsiooniga, kes muu hulgas annab välja aasta eurooplase auhinda, saab toetust Euroopa Komisjonilt ja on üks Euroopa Liidu tõukefondide rahvusliku arengukava juhtkomisjoni liikmeid.

Galojan kirjutas nõukogule ise lahkumisavalduse ja 27. septembrist enam Euroopa Liikumises ei tööta. Uueks tegevjuhiks kinnitas ühingu nõukogu läinud nädalal senise projektijuhi Kristiina Lingi.

Galojan oli Reformierakonna liige 2000. aastast peale. Reformierakonna peasekretär Kristen Michal ütles eile, et partei on hiljuti Galojani liikmete hulgast välja arvanud isikliku avalduse põhjal.

“Ma ei tahaks teda hukka mõista, enne kui asi pole politseist ja kohtust läbi käinud,” sõnas Michal Ekspressile. “Kuid jah, Euroopa Liikumises juhtunust teadasaamine oli meile mitte ainult üllatus, vaid šokk. Anna-Maria Galojan oli pikka aega väga aktiivne, igati paljulubav erakonna liige.”

Galojan võlgneb ka Reformierakonnale üle 100 000 krooni, kuid Michal välistab võimaluse, et neiu läks töökoha raha kallale sellepärast, et parteikassasse võlg ära maksta.

“See summa on erakonna jaoks suhteliselt marginaalne. Ta on lubanud selle tagasi maksta nii, kuidas jõuab. Mul on suhteliselt ükskõik, kas ta teeb seda saja krooni või tuhande krooni kaupa.”

Galojani võlg parteile ei tekkinud peasekretär Michali kinnitusel mitte kevadise Riigikogu kampaania ajal, vaid pärineb varasemast. “Ta on näiteks erakonna jopesid jaganud ming itele inimestele,” mainis Michal.

Meesteportaali mees.eu hääletusel valiti Galojan tänavu aasta algul üheks Eesti kõige seksikamaks naispoliitikuks. Venekeelne ajakiri Bravo! lülitas ta hiljuti “Eesti kümne kõige ihaldusväärsema vene pruudi” nimekirja.

Anna-Maria Galojan eile Ekspressile oma Euroopa Liikumise juhi kohalt vabastamise tagamaid kommenteerida ei soovinud, lubades seda teha edaspidi.

Advertisements

Üks vastus

  1. […] pigem arvan, et reformierakondlane valetab ja usun riikliku registrt. Kui keegi pole veel lugenud Golojani varguses süüdistamise lugu, siis tasuks tutvuda minu varasemate […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: