Börsid põletavad raha

Tallinna börsil jätkab langemist ja põhja ei paista veel tulevat. Vaatasin eile õhtul CNN-i kus muud teemat ei olnudki kui Ameerikat tabav majanduslangus (R-sõna ehk recession). Teatavasti loetakse majanduslanguseks kahte järjestikust aastat kui pole toimunud kasvu.

Tallinna börsil põleb raha
22.01.2008
http://www.sloleht.ee/index.aspx?v=forum&subtopicID=83466#form

Eilne padupunane päev Tallinna börsil jätkub, ainuüksi esimese tunniga on Tallinna börsiindeks kaotanud oma väärtusest 3,83 protsenti.

Eile vähenes Tallinna indeks 3 protsenti, mis tähendab, et sellel nädal on OMX Tallinn kaotanud oma väärtusest sama palju, kui väga mustaks peetud eelmisel nädalal.

Langejate tipus on jätkuvalt Arco Vara, mis on praeguseks kaotanud oma väärtuseks juba 9 protsenti. Kõige vähem on täna oma väärtusest kaotanud Tallinna Vee aktsia, mis on odavnenud 1,6 protsendi võrra.

Sealjuures on Arco Vara aktsia langenud alla ühe euro piiri, makstes praeguseks 91 eurosenti.

Börsid langevad kogu maailmas, eile oli suur kukkumine Eurooopa börsidele ning aripaev.ee teatel on Aasia aktsiaturgudel praegu täielik paanika, enamik aktsiaindekseid on viie- kuni kümneprotsendilises miinuses.

”Tegemist on paanikaga,” lausus uudisteagentuurile Bloomberg Kuala Lumpuris varahaldusfirma CIMB-Principal Asset Management fondijuht Patrick Chang. ”Turg arvestab majanduslangusega ning põhja pole lähima nädala-paari jooksul näha,” lisas ta.

Tokio börsi Nikkei indeks kukkus 5,65 protsenti 12573,05 punktini, Hongkongi börsi Hang Sengi indeks lõpetas kaheksa protsenti miinuses Hiina börsid oli veidi alla seitsme protsendiga miinuses. India börs on kukkunud 11 protsenti.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: