Tibi Toots investeeris silikoonist tissidesse

marko pokk käpib Jaan Tootsi investeeringutKroonika kõneisik tõi börside langusest rääkides sisse termini “raha põleb”. See meeldib mulle kohutavalt, sest meenub “Viimsest reliikviast” lause: “Mehed, teie hobused põlevad.” Kindlasti oli hobine omal ajal staatuse sümboline samaväärne Kati Tootsi uue autoga Infiniti FX 35 ja Kätlin Marani nelja kalli kasukat. Kuid ärge muutuge kadedaks. Ka siit ilmast minnes lahkub Tissi Toots ilma rinnaproteesita, sest näiteks tuhastamisel rikub silikoon protsessi ja need tuleb eelnevalt välja opereerida. Olen enam kui kindel, et elutu surnukeha jääb pärast proteeside eemaldamist suurte ja õõvastavate aukudega, mide kindlapeale kinni ei õmmelda. Vastik mõeldagi, et rindade asemel on kaks suurt ja tühja auku ning eriti suurte proteeside puhul vaatavad veel ka roided sisselõike haavast vastu. Kuid tsiteerime parem “raha põleb” autorit.

.

Paavo Kangur: raha põleb ehk kas investeerida silikoonrindadesse või aktsiaturule?
23.01.2008 http://www.postimees.ee/230108/esileht/arvamus/307865.php
Paavo Kangur/Kroonika

Eilset Kroonikat lugedes jääb mulje, et naiseliku edu tagavad just silikoonrinnad ja enesetuunimine. See toob agressiivsete alfa-isaste tähelepanu ja seega ka edu. Kati Tootsil on uus Infiniti FX 35 ja Kätlin Maranil neli kasukat.

Igatahes investeering ilusse toimib paremini kui raha panemine Tallinna börsile ja mitte ainult Tallinnas. Läinud nädalal langes Tallinna börsi indeks OMXT alla 700 punkti ja selle nädala alguses jätkus jõuline langus 600 punkti taseme suunas. Raha põleb!

Mida teha? Äkki eelistada Hiinat, Indiat, USAd. Viimase kinnisvaraturust olevat käesolev kriis maailmamajanduses alguse saanud. Suvel oleks tõesti õige vastus olnud India ja Hiina. Varandused kahekordistusid kuudega. Eile kukkus India 8 protsenti, Hiina 6 protsenti, Tallinn 3 protsenti.

Tallinn pudeneb juba aasta otsa, USAs algas langus oktoobris, Hiinas novembris ja Indias selle aasta alguses. Ameerika probleemid süvendavad Hiina langust ja vastupidi.

Aktsiaturgude hindamine on tehniline tegevus. Näiteks Olympic Casino aktsia hinna liikumise graafik meenutab tagurpidi kasti või siili. Üles, vibramine stabiilsuspunkti ümber ja siis vabalangus. Nii on Armin Karu juulikuust alates kaotanud 4,7 miljardit krooni ja tal on veel järel nii umbes 3,6 miljardit virtuaalset krooni. Ometi on esmaemissioonist märkijad veel ülinapilt plussis.

Seda ei saa öelda Arco Vara aktsiate ostjate kohta, kes kaotavad räigelt raha ning ka Tallinki aktsiate märkijate tuju ei ole just kõige kõrgem. Tegelikult võiks küsida, kas esmaemissiooni hinnad olid põhjendatud, kuivõrd on tegemist globaalse krahhiga ja kuivõrd tõmbasid investeerimispankurid naiivsetele väikeaktsionäridele mütsi pähe.

Ja mida kavatseb Tallinna börsi juhtkond ette võtta, et selliseid mütsi pähetõmbamisi vältida.

«Kuradi valus on vaadata,» ütles enne igaesmaspäevast korvpallimängu tuttav loomaarst, kommenteerides oma investeeringuid soliidse panga müüdavatesse soliidsetesse fondidesse. Raha põleb.

Osta kulda, soovitas seepeale majandusajakirjanik Toivo Tänavsuu ja võib-olla tegi ta nalja. Kroonikat lehitsedes soovitaks silikooni, briljante ja kunstküüsi. See oli nüüd kindlasti nali. Pigem ärge unustage väärtusanalüüsi ja dividenditootluse jälgimist ning muid tehnilisi näitajaid.

Üks vastus

  1. I’m not positive where you are getting your info, however good topic.

    I needs to spend some time studying much more or understanding more.
    Thanks for wonderful info I was looking for this information
    for my mission.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: