eesti90.ee varastab sinu blogi pilte!

Ettevaatust loodusfotode tegijad! Reklaamiagentuur võib riigi käest küsida küll kõrget hinda oma http://www.eesti90.ee portaali eest kuid seejuures varastada sinu tehtud pildi. Et mitte jääda üldsõnaliseks, toome ühe näite.

eesti90 varastatud pilt

Ekraanipilt aadressilt http://www.eesti90.ee/?id=11607

ja selle sama pildi originaal varasemast ajast aadressilt http://pilt.blogspot.com/2006/02/hrmas.html

varastatud pildi originaal

5 kommentaari

 1. Suur tänu, et oled sellise näotu asja välja toonud.Selgus, et kujundaja tõepoolest võttis selle pildi googlist kavandite tarbeks ning sinna on se ka jäänud.

  Võtsime ühendust ka pildi autoriga, Erki Meeritsaga, et vabandada ning leppida kokku edasistes sammudes.

  Veelkord tänan selle möödalaskmise väljatoomise eest.

 2. Rääkisin pildi autoriga ning pildi kasutamise luba on meil nüüd olemas. Luban, et meie poolt enam selliseid vigu ei tehta ning veelkord tänan tähelepanu juhtimise eest.

 3. Ja mina mõtlesin, et miks täna sel teemal minuga mitu korda ühendust võeti. Äkki sellepärast, et rahajumal, teadmata asja tegelikke tagamaid, postitas kiirelt skandaalse pealkirjaga postituse, mis tekitas ilmselt palju segadust. Loomulikult on tore saada palju klikke ja olla blogilehe tipus, aga ennem peaks ikka uurima, et kas tegu oli kohe tõesti tõsise varguse või lihtsat eksitusega. Antud juhul on ilusti näha ajakirjanduse ja bloginduse vahe.

  Igatahes on eelmistes kommentaarides asja tegelik sisu ilusti ära seletatud ja mina pahane pole. Tegijail juhtub, ja eks mu fotograafi hing sai ka mõnes mõttes veidi innustust, ega ikka iga tondi pilte “varastata”. 😛

 4. Ma olen küll sinisilmne aga mitte sedavõrd, et peaksin seda pilti ainsaks, mis võeti “kujundaja poolt kavandite” jaoks ja sinna unustati. Tõenäoliselt on neid pilte veelgi kuid autorid ei jõua oma loomingu (väär)kasutamist jälgida.
  Mind täitsa huvitab, mitu pilti selle reklaamiportaali tegijad on fotograafide käest tellinud. See peaks olema ju kergesti tõestatav. Ühe korra võib eksida aga ka teise ja kolmanda pildi leidumisel on tegemist juba tööpõhimõttega. Mina muidugi ei lepiks tagantjärgi vabandamisega ega loa küsimisega, sest vähemalt ei hakatud küll vastu vaidlema aga liigutus tehti alles siis kui varas tabati põleva mütsiga peas.
  PS. ülalpool pildi varguse käekäiku selgitanud Janno Siimar kuulub Isamaa ja Res Publica Liitu alates 05.12.2001. Tüüpiline!

 5. […] ja neid siis ilma autorile viitamata raha eest valmistatud kodulehel kasutatud. Esmalt oli see eesti90.ee ja siis turismiweb.ee juhtum. Nüüd tuli võimalik pildivaras minu […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: