Ansip alias Näksib eelarvet

Eile kirjutasin töötute arvu tõusust. Täna pean teatama raudteetransiidi vähenemisest 40 protsenti võrreldes 2007. veebruariga. Näksip ehk Tartu Ansip on suutnud Eesti elu muuta tõeliseks katsumuste oruks.

Kaubaveomaht Eesti Raudtee infrastruktuuril oli veebruarikuus 2,39 miljonit tonni, vähenedes eelmise aasta veebruariga võrreldes ligi 40%. Nii Läti kui Leedu Raudtee vedasid ainuüksi jaanuaris sama palju kaupu, kui Eesti Raudtee kahe kuuga kokku. Läti Raudtee mahud suurenesid jaanuaris 37%, olles 5,04 miljonit tonni, Leedu Raudtee vedas 4,8 miljonit tonni ehk 21% mullusest rohkem. Transiitvedudes liikles veebruaris 1,78 miljonit tonni kaupu, mis oli 45% vähem kui aasta tagasi. Ka importveod vähenesid võrreldes eelmise aastaga. Kokku oli importvedudes mahtu 0,14 miljonit tonni ja –65%.
http://arileht.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=18405226

Riigile olulises eelarve valdkonnas aga langus luurab laasikus:

Käibemaksu kahe kuu 800miljonilise alalaekumise põhjal prognoosib Äripäev, et aasta lõpuks võib kogu eelarve ulatuda 1,2 miljardiga miinusesse, süües ära ka kolmemiljardilise reservi. Tagasilöök tarbimises näitab, et rahvas erinevalt valitsusest ei näe tulevikku kuigi roosilisena. Eriti, kui arvestada, et suur langus tuli isegi hüppeliselt kallinenud hindade juures. Eelarve on aga tehtud majandusbuumi laineharjal eeldusega, et see kestab igavesti. Peaministril on tagataskus vaid karlssonlik vastus: see kõik on tühiasi!
http://www.sloleht.ee/index.aspx?v=forum&subtopicID=90519#form

Palja persega jeesti matsid tantsivad reformierakonnale:

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: