Rahaorav Tammkivi parseldab maad: 500 miljonit

Riigil on näpud põhjas ja sellepärast paneb Reformierakonda kuuluv keskkonnaminister Jaanus Tamkivi käesoleval ja järgmisel aastal oksjonitele enam kui poole miljardi krooni eest riigimaid, et leida raha looduskaitsemaade väljaostuks.

Tema sõnul tahab keskkonnaministeerium teenida tänavu 250 ja tuleval aastal 450 miljonit krooni. Lisaks sellele on keskkonnaministeeriumi käsutuses 70 miljonit krooni, et osta välja looduskaitselisi krunte eraomanikelt, kes soovivad neist vabaneda.

Maatükid tulevad müüki üle Eesti kõigis maakondades. «Maad valitakse oksjonile kohalike omavalitsuste, maavalitsuste või eraisikute ettepanekuid ja arvamusi arvestades,» märkis keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Brita Merisalu. «Enampakkumisel võõrandatakse kinnistud, mis ei ole vajalikud riigile ja mille erakäibesse andmine on mõistlikum.»

Vajadus riigimaade müügiga raha teenida tekkis pärast seda, kui keskkonnaministeerium otsustas loobuda looduskaitsemaade vahetamisest. Sellekohane seaduseparandus on saanud valitsuse heakskiidu ja ootab nüüd riigikogu heakskiitu.

Riik otsustas peatada looduskaitsemaade vahetamise endise keskkonnaministri Villu Reiljani ja ehitusfirma Merkoga seotud skandaali tõttu. Samas on laekunud juba ligi 700 katastriüksuse vahetamise avaldust – nende esitajatel on tekkinud õigustatud ootus looduskaitselise piiranguga maast vabanemiseks.

Teiste hulgas ootavad maatükist vabanemist Hansa Liising (3 vahetamisavaldust), aga ka maadevahetuse skandaali segatud osaühingud Woody, Saarte Investeeringud ja Iru Jõekääru. Neil tekib nüüd lootus saada oma kinnistute eest riigilt rahaline hüvitis.
Kirjutas Potimees: http://www.postimees.ee/140308/esileht/majandus/317525.php

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: