Tallinna tagamaal õnne ei kohta

Tartu Ülikooli inimgeograafia õppetooli professori Rein Ahase juhtimisel kaardistati uuringuga n-ö Tallinna tagamaa ning põhilised paigad, kuhu inimeste elu- ja töökohad on linnast valgunud. Viimsi ja Harku vald sinna kolinutele õnne pole toonud.

Uuringu koostajad tõid välja, et linna lähiümbrusesse kolimisega pole inimesed saanud oodatud elukvaliteedi tõusu ja elukeskkonda ning vaevlevad mitmesuguste probleemide küüsis, nagu näiteks kallinev laen, laguneva ehituse pidev remondikulu ja halb infrastruktuur.

Noored lastega perekonnad on hädas lasteaiakohtade ja lastehoiu korraldamisega. Lisaks kaasnevad linna laialivalgumise ja autostumisega transpordiprobleemid.

Valuküsimuste lahendamiseks pakuvad uuringu koostajad, et Tallinn peaks algatama linnakeskuse atraktiivsemaks muutmise programmi. Ka peaks tähelepanu pöörama looduslähedase ning turvalise elukeskkonna pakkumisele ning rannikualade, linnametsade ja tööstusalade kasutusele võtmisele. Eriti oluliseks peetakse linna avamist kergliiklusele ning autode hulga ohjeldamist.
http://www.postimees.ee/140308/esileht/siseuudised/tallinn/317523.php

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: