Tallinna tagamaal õnne ei kohta

Tartu Ülikooli inimgeograafia õppetooli professori Rein Ahase juhtimisel kaardistati uuringuga n-ö Tallinna tagamaa ning põhilised paigad, kuhu inimeste elu- ja töökohad on linnast valgunud. Viimsi ja Harku vald sinna kolinutele õnne pole toonud.

Uuringu koostajad tõid välja, et linna lähiümbrusesse kolimisega pole inimesed saanud oodatud elukvaliteedi tõusu ja elukeskkonda ning vaevlevad mitmesuguste probleemide küüsis, nagu näiteks kallinev laen, laguneva ehituse pidev remondikulu ja halb infrastruktuur.

Noored lastega perekonnad on hädas lasteaiakohtade ja lastehoiu korraldamisega. Lisaks kaasnevad linna laialivalgumise ja autostumisega transpordiprobleemid.

Valuküsimuste lahendamiseks pakuvad uuringu koostajad, et Tallinn peaks algatama linnakeskuse atraktiivsemaks muutmise programmi. Ka peaks tähelepanu pöörama looduslähedase ning turvalise elukeskkonna pakkumisele ning rannikualade, linnametsade ja tööstusalade kasutusele võtmisele. Eriti oluliseks peetakse linna avamist kergliiklusele ning autode hulga ohjeldamist.
http://www.postimees.ee/140308/esileht/siseuudised/tallinn/317523.php

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: