Maamaks on riiklik terror

eurosaadik_moneyViimastel päevadel on Ken-Marti Vaheri juhtimisel hakatud debateerima maamaksu põhjendatuse üle. Võtke siis teadmiseks tee omanikuhärrad, et maamaksu eest saate riigilt omandi puutumatuse ja kaitse välisvaenlase eest. Esimene tähendab juriidilisi garantiisid ja vajadusel vara turvamist politsei või päästeameti teenustega. Teine tähendab aga seda, et riik peaks garanteerima omandiõiguse muutumatuse ka välisvaenlaste tegevuse korral. Sellest tulenevalt maksategi riigile oma maa väärtuse 50 või mõne muu aastate arvu jooksul tagasi. Näiteks maamaksu protsent 2 tähendabki 50 aasta jooksul riigile omandi vara väärtuse maksmist.

Ma saan täiesti aru vanuritest, kes ei saa kaasaja õigusruumist või riigi toimimise põhimõtetest mitte mõhkugi aru ning kelle mõtlemisvõime on jäänud üle käinud sõja järel kängu, kuid seda ei peaks SLÕhtulehes siiski eksponeerima. Hea näide sellest on Heino Kingsep ja tema üllitis  “Savisaar röövib meid!” http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=272567

Artiklil on Savisaarega samapalju pistmist kui Ansipil igal õhtul telekast tulvava õllereklaamiga.

Advertisements

Üks vastus

  1. Esimene tähendab juriidilisi garantiisid ja vajadusel vara turvamist politsei või päästeameti teenustega. Teine tähendab aga seda, et riik peaks garanteerima omandiõiguse muutumatuse ka välisvaenlaste tegevuse korral. Sellest tulenevalt maksategi riigile oma maa väärtuse 50 või mõne muu aastate arvu jooksul tagasi. Näiteks maamaksu protsent 2 tähendabki 50 aasta jooksul riigile omandi vara väärtuse maksmist.
    ———–

    garantii peab alati olema füüsiline, nö materjaalne. pelgas “juriidiline” ei garanteeri midagit. materjaalset garanti aga hetkel ei eksisteeri ja pole kunagi eksisteerinud. riik pole jõluvana , ansip ja kallas.

    Kui vaatama eesti riigi tekkimise aluseid, siis riik on vaid maa haldaja, omanik on rahvas. Rahvas pole kunagi delegeerinud täit võimu riigile, st riigist maatamehe rolli eraldunud. Eesti riik pole monarhia jäänuk, kus territoorium kuulus monarhile ja elanikud kolisid nö sinna.
    Eesti riik loodi eestlaste tahtel eesti rahva põlistel elualadel. Eestlane kui etniline omapära , mitte kui passi omanik (passport holder 🙂

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: