Ansipi valitsuse tupetuuled

Ansipi valitsusel on pahad tupetuuled, sest eelarvet tuleb kärpida 9 % ulatuses. Üsna suur eksimisviga või kui soovite, siis hind möödunud aasta aprillis korraldatud Tallinna rüüsteretke pärast.

Ministeeriumides on praegu ülikiire tööaeg — juba homme õhtuks on vaja langetada rasked otsused, mille arvelt kokku tõmmata kolm miljardit krooni.

Majandusminister Juhan Parts on nõus õige pisut kaarte avama: ministeeriumi valitsemiskuludest saavat kokku hoida 50 miljonit krooni. Samal ajal räägitakse tema juhitava ministeeriumi puhul kokkuhoiust mahus 800 miljonit krooni. “Kindlasti ei ole mõistlik lükata edasi Euroopa Liidu programme ning pidurdada infrastruktuuri arengut,” kaitses Parts aga oma haldusala. “Vaatame, kust terve mõistusega säästa, ja ehk saab säästa pigem aasta lõpus,” pakkus ta.

Viie miljardi kroonise kulude eelarvega kaitseministeerium peab leidma võimaluse vähendada kulutusi üheksa protsendi võrra, mis tähendab 444 miljoni krooni suurust kokkuhoidu. “Meie rahandusinimesed ja planeerijad istuvad koos ja käivad ägedad diskussioonid, aga kärpeid tuleb teha kogu valitsemisalas, sealhulgas kaitseväes. Kaitseväe juhataja esitab oma ettepanekud ministrile, kes siis langetab lõpliku otsuse,” ütles ministeeriumi pressiesindaja Aari Lemmik.

Justiitsministeeriumi kantsleri Margus Sarapuu sõnul on neil eri ettepanekuid — alates kärbetest palgafondis ja lõpetades ürituste ärajätmisega. Haridus- ja teadusministeeriumi teatel vaadatakse kokkuhoiu juures kõigepealt ministeeriumi enda halduskulusid. Konkreetsetest summadest ei soovinud ministeeriumi esindajad kõnelda.

Kultuuriministeeriumil tuleb rahandusminister Ivari Padari nõude kohaselt tõmmata kokku üheksa protsenti eelarvest ehk umbes 60 miljonit krooni. Laine Jänese juhitav ministeerium on seisukohal, et esmajärjekorras vaadatakse üle kõik investeeringuteks ehk ehitusteks ja renoveerimisteks mõeldud eraldised.

Rahandusministeerium peab kokku tõmbama seitse protsenti ehk 90 miljonit krooni. Varem on loobutud juba uue büroohoone ehitusest, mis oleks läinud maksma ligi 260 miljonit krooni.

Konjunktuuriinstituudi juhtivteaduri Leev Kuuma sõnul arvavad EKI küsitletud eksperdid madalaima seisu möödumist, kuid tema enda hinnangul on see veel ees. “Riigil tasub praegu hoolimata majanduse madalseisust hoopis investeerida, sest ehitushinnad on langenud,” soovitas konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=18633538

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: