Tubakavaba päev esimese suitsuga

31. mai on tubakavabaks päevaks kuulutatud. Ometigi nägin hommikul 7.40 paiku Tallinnas sellist pilti: Mees istub puu vastas. Suur koer istub ja vaatab ümbrust. Mees suitsetab, aeglaselt. Suitsu sinised pahvakud moodustavad kontrasti tõusnud päikesega.

Mehes pole midagi pildistamisväärset. Selline tavaline eestimaalane, kes peab hommikuti koeraga jalutama minema. Isegi riietuses pole midagi huvitavat. Selline veidi räsitud. Koer on ka tavaline.  Helepruuni karvaga ja rahuliku loomuga. Selline, kes võib võõraid inimesi stoilise rahuga vaadata nagu tema peremeeski.

Peremehele on hetke tähtsaim tegevus aeglaselt suitsu tõmmata, lastes sellel pikalt sõrmede vahel suitseda. Kuhu tal olekski kiirustada? Täna on ju laupäeva hommik.
Siit moraal noortele: tehke suitsu ja luban aastal 2030. tulla ka teie laupäevasest suitsetamisest samasugust pilti tegema. Suitsetavast keskealisest, kelle noorus on läinud ja pole elus kusagile jõudnud. Veelgi parem, torkige veenid nõelaga kõvaks. Vabastate ühiskonna kiiremini enda ülalpidamise vajadusest.

PS. 31. mail peetakse järjekordset tubakavaba päeva

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: