Kundla sai ajakirjanike lüpsilehmaks

Kas te teate, kes on lüpsilehm? Ikka see, keda kõik lüpsavad. Ülekantud tähenduses teeb seda Potimehe ajakirjanik ka Jaan Kundlaga, pannes pealkirjaks “Jaan Kundla üürisaaga jätkub,” kuid artikkel räägib eranditult ainult tema üürnike võlgast.

Ma olen enam kui kindel, et selle põhjuseks polnud mitte rumalus vaid teadlik soov kurikuulsaks saanud Kundla abil tähelepanu tõmmata. Samamoodi kui Mikk Saare ja Tanja Mihhailova kepimängude kohta pandi pealkirju: “hea seks viis armusuhteni.” Äkki see ongi tänapäeva mood, et esmalt käime voodis ja seejärel tekkivad äkki tunded, kuid need juhtumid näitavad ajakirjanduse pealiskaudsust.

Tundmatuks jääda soovinud korteriomaniku sõnul oli üürileping vormistatud Raili Karelli tütre Piret Heina (Hein) nimele, kuid sees elas kogu pere.

Ühtekokku on üürilised seekord võlgu jäänud 8404 krooni, sinna juurde viivised. Korteriomanikule jääb arusaamatuks asjaolu, et kui ta oli pakkunud üürilistele võimalust tasuda võlg osade kaupa, keeldusid viimased seda tegemast ning Piret Hein ütles, et ootab kohtukutset.

Raili Karellil on olnud varemgi probleeme arvete tasumisega. Pärnu maakohus mõistis 21. veebruaril 2007 Karellilt tagaselja välja AS EMT kasuks võlgnevuse 5959.38 krooni ja 182.67 krooni viivist. Lisaks mõisteti EMT kasuks hagi esitamisel tasutud riigilõiv 350 krooni ja õigusabikulu 2700 krooni.

http://www.postimees.ee/170608/esileht/siseuudised/337272.php

Pöörake tähelepanu, et terve artikli jooksul ei ilmne Kundla ja Raili Karell´i vahel muud seost kui juba võla pärast ära lõpetatud Paide korteri üürimine. Ma olen kindel, et edaspidi kirjutatakse nende inimeste tegudest samuti kui “Kundla üürnikest.” Seega vastutab üürileandja oma üüriliste tegevuse eest ka edaspidi. Vähemalt nendel juhtudel kui üks pooltest pakub ajakirjandusele huvi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: