Elisa petab: päeva pilet kehtib 12 tundi

Elisa mobiilne internett petab klienti 100 protsendilise hinnatõusuga. Möödunud aastal maksis päevapilet 15 krooni ja see kehtis 24 tundi. Nüüd saab päevapileti eest vaid 12 tundi internetti. Hinnatõus seega aasta jooksul 100 protsenti.

Vastav märge “päevapileti” poole lühemast kestvusest on küll selgituse tabelis olemas ja sellest teavitab ka aktiveerimist kinnitav SMS. Ometigi pean seda väga oluliseks kitsenduseks, mida ma ei peaks teada saama detailide leheküljelt. See on umbes sama kui poest piima ostes saan teada, et tegelikult on piimas poole vähem rasva kui pakile trükitud protsendi järgi võiksin arvata. Näiteks on sinna lisatud puudu jääva protsendi asendamiseks taimseid rasvu, nagu tehakse jäätistega.

Tavamõistes tähendab päev ikkagi ja ainult 24 tunnist ajavahet. Elisa tõlgenduse järgi 12 tundi selleks ei kvalifitseeru.

Veel näiteid kuidas Elisa petab mobiilse interneti kasutajaid:

1) Modem Huawei E220 on väga ebastabiilse tarkvaraga. Selle erroritest olen kokku pannud üsna mitu postitust. Kui ma pean ühenduse taastamiseks selle arvuti küljest lahti ühendama, siis kulub selle tagasi töökorda ja ühenduse saavutamiseks umbes 2 minutit.

2) Pärast modemi kasutamiseks sõlmitud lepingu tähtaja möödumist pole Elisa vodaphone modemit võimalik kasutada mõne teise operaatori võrgus. Modemis olev tarkvara ei sisalda selle muutmise võimalust. Kasutajale antakse ette loetelu operaatoritest, mis kõik on loomulikult vodaphone ehk elisa kontserni omad.

3) Modemi andmemahu statistika ei ole usaldusväärne. Kui modemit vahetada kahe arvuti vahel, siis statistikat peetaksegi kahe arvuti kohta eraldi, mitte kogu andmeside peale eraldi. Seega on oht ületada ette antud 3 GB limiiti maksta iga MB eest soolast hinda.

4) Modemi andmeside on väga kõikuva kvaliteediga. Nagu seda selgitas mulle Elisa tehnilise toe inimene, siis prioriteet on alati kõned ja seetõttu võitegi kogeda sellised poole või lausa minutilisi katkestusi, kus internett justkui oleks kuid tegelikkuses ühendust ei ole. Selle ajutise katkemise ja interneti puudumise kohta olen viimasel kuul pidanud ka päevikut.

5) Modemi tarkvara pole võimalik uuendada. Õigemini on võimalik vahetada Elisa võrgus töötav tarkvara sellise versiooni vastu, mis tuleks toime ka Windows Vista operatsioonisüsteemiga. Elisa konksu otsast päästvat tarkvara aga pole olemas, sest modemis on failid kaitstud ülekirjutamise eest “read only” käsuga.

Üks vastus

  1. punkt 2 ja punkt 5 on tegelikult valed sest :
    * kuskilt sai downloadida ka vistale sobiva firmware (kasutasin kui kunagi ammu vista sain)
    * minnes huawei kodukale saad downloadida täiesti originaal ‘non-elisa’ firmware ning peale selle installeerimist võid kasutada oma modemeid kus iganes võrgus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: