Tahad rikkaks saada? Psühholoog teab vastust.

Eesli Ekspressis vastas Voldemar Kolga üsna huvitavatele küsimustele seoses rikkaks saamisega. Näiteks: “Rikkus eeldab julgust unistada, omada tõeliselt suurt eesmärki. Võiks öelda, et alguses oli suur idee, mis panebki rikkuse idanema. Rikkad loovad süsteemi, mis toodab rikkust.”

Artiklist leiab ka vastuse küsimusele Kuidas ikkagi saadakse rikkaks?

Enesedistsipliin ja ajajuhtimine on rikkaks saamise peamised instrumendid. Enesepiitsutamine ja enesepiiramine viib sihile. Rikkaks ei saada palmisaarel, vaid enda ületamise läbi. Hilja magama, vara üles, nii see rikkus majja toodi. Rikkad ei saa aega raisata, nad oskavad planeerida, et õigel ajal juhtuksid õiged asjad. Olen märganud, et rikkad ei taha jorutada ühe asja ümber, ei lase ajal niisama voolata. Aeg tuleb kiiresti rahaks teha. Vaesel mehel on palju aega, tal pole õieti kuhugi kiiret.
Vetruvus (elastsus) on rikkuri üks tunnusjooni. Rikast võib meedia togida ja togida, aga ta ei anna ikka alla, vaid tõuseb tuhast üles nagu fööniks.

http://www.ekspress.ee/2008/06/26/ari/3280-miks-osa-inimesi-rikastub-teised-ei

Kokkuvõttes aga hoiduge ühest mobiilifirmast, sest Elisa petab mobiilse interneti kasutajaid:

1) Modem Huawei E220 on väga ebastabiilse tarkvaraga. Selle erroritest olen kokku pannud üsna mitu postitust. Kui ma pean ühenduse taastamiseks selle arvuti küljest lahti ühendama, siis kulub selle tagasi töökorda ja ühenduse saavutamiseks umbes 2 minutit.

2) Pärast modemi kasutamiseks sõlmitud lepingu tähtaja möödumist pole Elisa vodaphone modemit võimalik kasutada mõne teise operaatori võrgus. Modemis olev tarkvara ei sisalda selle muutmise võimalust. Kasutajale antakse ette loetelu operaatoritest, mis kõik on loomulikult vodaphone ehk elisa kontserni omad.

3) Modemi andmemahu statistika ei ole usaldusväärne. Kui modemit vahetada kahe arvuti vahel, siis statistikat peetaksegi kahe arvuti kohta eraldi, mitte kogu andmeside peale eraldi. Seega on oht ületada ette antud 3 GB limiiti maksta iga MB eest soolast hinda.

4) Modemi andmeside on väga kõikuva kvaliteediga. Nagu seda selgitas mulle Elisa tehnilise toe inimene, siis prioriteet on alati kõned ja seetõttu võitegi kogeda sellised poole või lausa minutilisi katkestusi, kus internett justkui oleks kuid tegelikkuses ühendust ei ole. Selle ajutise katkemise ja interneti puudumise kohta olen viimasel kuul pidanud ka päevikut.

5) Modemi tarkvara pole võimalik uuendada. Õigemini on võimalik vahetada Elisa võrgus töötav tarkvara sellise versiooni vastu, mis tuleks toime ka Windows Vista operatsioonisüsteemiga. Elisa konksu otsast päästvat tarkvara aga pole olemas, sest modemis on failid kaitstud ülekirjutamise eest “read only” käsuga.

Foto: http://www.eestipank.info lehelt

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: