Hinnatõus: 2 kuuga toiduõli 42 protsenti kallim

Sain täna oma lähimas toidupoes hinnašoki. Toiduõli liitrine pudel maksis 40 krooni! Jätsin selle ostmata. Koju tulles avastasin, et samast poest olin 1. mail 2008 saanud liitrise pudeli vaid 28 krooni eest. Seega hinnatõus siis 12 krooni või 42 protsenti!

Tuleb loobuda toidu praadimisest ja minna üle keetmise peale. Väidetavalt on see ka tervislikum. Minu jaoks on see ilmselge näide majanduse kehvaks minevast olukorrast. Veel aastavahetuse paiku oli ainus poeletil kohatud nimetus, mille hinnatõusu pole toimunud, üllatust, üllatust – soomlaste valmistatud lõhnaküünal. See maksis aasta algul sama palju kui aasta 2006. jõulude ajal.

Kahjuks pole siia lisada seda uudise linki, et inimesed ostsid mais vähem toidukaupu umbes 7 % võrra või oli see käibel angus, kuid igatahes on inimesed hakanud tõsiselt valima. Minu meelest see on hea, sest olukord, kus liiter piima on kallim kui liiter õlut või bensiiniga võrreldavas suurusjärgus olev pudelivesi  (kemifitseeritud Coca cola liiter maksis kuu tagasi 15,60) pole ikkagi normaalne.

Advertisements

Üks vastus

  1. Nüüd pannakse seda ju paaki mitte pannile.
    Sestap ta nõnda ära tõusiski £$£€£¤.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: