Hinnatõus: 2 kuuga toiduõli 42 protsenti kallim

Sain täna oma lähimas toidupoes hinnašoki. Toiduõli liitrine pudel maksis 40 krooni! Jätsin selle ostmata. Koju tulles avastasin, et samast poest olin 1. mail 2008 saanud liitrise pudeli vaid 28 krooni eest. Seega hinnatõus siis 12 krooni või 42 protsenti!

Tuleb loobuda toidu praadimisest ja minna üle keetmise peale. Väidetavalt on see ka tervislikum. Minu jaoks on see ilmselge näide majanduse kehvaks minevast olukorrast. Veel aastavahetuse paiku oli ainus poeletil kohatud nimetus, mille hinnatõusu pole toimunud, üllatust, üllatust – soomlaste valmistatud lõhnaküünal. See maksis aasta algul sama palju kui aasta 2006. jõulude ajal.

Kahjuks pole siia lisada seda uudise linki, et inimesed ostsid mais vähem toidukaupu umbes 7 % võrra või oli see käibel angus, kuid igatahes on inimesed hakanud tõsiselt valima. Minu meelest see on hea, sest olukord, kus liiter piima on kallim kui liiter õlut või bensiiniga võrreldavas suurusjärgus olev pudelivesi  (kemifitseeritud Coca cola liiter maksis kuu tagasi 15,60) pole ikkagi normaalne.

Advertisements

Üks vastus

  1. Nüüd pannakse seda ju paaki mitte pannile.
    Sestap ta nõnda ära tõusiski £$£€£¤.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: