Eesti hinnatõus on Euroopa 5 hulgas

Täna tuli teade, et juunis oli toidukaupade hinnatõus keskmiselt 15,8 protsenti ja võrreldes 2007. juuniga 10,9 protsenti.

Teenuste hinnad kallinesid aastaga 12,5%.

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad muutusid aastaga 22% ja mittereguleeritavad hinnad 8,5%.

Suuremateks indeksi mõjutajateks olid nagu ka eelnevatel kuudel toidu hinnatõus, eluasemekulutuste kasv ning mootorikütuse kallinemine.

Neli viiendikku toidu hinnatõusust andsid aasta jooksul kallinenud piima-, jahu- ja lihatooted. Eluasemekulutuste suurenemist mõjutas enim soojusenergia kallinemine. Mootorikütuse otsene hinnatõus põhjustas kolm neljandikku kogu transpordiindeksi 14,7-protsendilisest tõusust.
http://www.arileht.ee/?artikkel=434685

Olles veidi irooniline, siis peaminister Andrus Ansip täitis oma lubaduse ja viis Eesti Euroopa 5 esimese hulka. Aprillis oli eesti toiduainete hinnatõus 18 % ja sellega olime Euroopa Liidus austusväärsel 3. kohal. Mai ja Juuni Euroopa Liidu näitajaid ma kahjuks ei tea. Esimene oli tookord Bulgaaria ja viimane Portugal (närused 2 %). Aitäh Andrus Ansip, et vahetasid ära majanduskasvu ja inflatsiooni numbrid. Enne aprillisündmusi oli meil 11 protsendine majanduse kasv, nüüd vaid 0,1 protsenti. Inflatsioon on aga kolmekordistunud!

Video, kus Andrus Ansip lubab 5 rikkama riigi hulka jõudmist. 2007. aasta kevadistest valimistest.

Aitäh Andrus Ansip, Reformierakonna peaminister. Vaeste käest tulebki viimane raha toiduainete abil kätte saada. Peamine, et dividendid oleksid ühe protsendi võrra väiksema tulumaksuga maksustatud. Rikkurid muust ei hooligi ja selle pärast anname sinu parteile ka kampaaniaks raha.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: