Miks laseb Potimees Savisaarel kirjutada?

Lugesin Inno&Irja blogist, kuivõrd reformimeelne ajaleht on Postimees. Ometigi on tänase päeva arvamuslugu Tallinna linnapea ja keskerakondlase Edgar Savisaare sulest. Miks avaldab Reformierakonna poole kalduv ajaleht opositsiooni eestkõnelejat? Kahel põhjusel.

Esiteks on Savisaar sedavõrd vihatud teatud ringkondades, et isegi väite peale “päike tõuseb idast,” saaks ta kogu anonüümse sõimu solgipange kraesse eesotsas kesiku, Moskva tallalakkuja, Burešini, seltsimeheks tembeldamise. Lisaks meenutatakse kõiki skandaale alates võiladudest, keskturust, Keila-Joa majast ja kohukesest alates ning lõpetades Kalevipoja kuju kavandamisega Tallinna lahte. See on artikli autorile kindlasti ebameeldiv kogemus kuid Potimees saab sellest kasu, sest tekkib palju kommentaare ja seega ka reklaamide näitamisi.

Teiseks tuleb üleriigilisele ajalehele Potimees kasuks kui ta on avaldanud Savisaart valimistest kaugel ajal ja kampaania perioodil saab tema artiklite avaldamise suruda “valimiseelsetesse raamidesse ehk kõigile erakondadele võrdsele lehepinnale,” kuid selle kõrval uudislugudes Savisaart skandaalidega piiramatult kottides. Sellise fooni taustal kui on pandud kõrvuti uudislood Pahast Edgar Esimene Savisaarest siis pole vahet, mida linnapea kavatseb kirjutada, sest seda ei vaevutagi lugema. Järjekorselt saame näha “Edgar Aalatine Teine” tavapärast sooritust, kus isegi valimistel hea tulemuse tegemisel jäädakse opositsiooni ja Reformierakond moodustab valitsusi.

Lisame siia nüüd video Edgar Savisaarest oma rahakapi sisu sorteerimas.

Võrdluseks aga video, kus Andrus Ansip lubab 5 rikkama riigi hulka
jõudmist. 2007. aasta kevadistest valimistest.

Lisame siis viite Edgar Alatine Teine artiklile Potimehes http://www.postimees.ee/?id=20801

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: