Miks laseb Potimees Savisaarel kirjutada?

Lugesin Inno&Irja blogist, kuivõrd reformimeelne ajaleht on Postimees. Ometigi on tänase päeva arvamuslugu Tallinna linnapea ja keskerakondlase Edgar Savisaare sulest. Miks avaldab Reformierakonna poole kalduv ajaleht opositsiooni eestkõnelejat? Kahel põhjusel.

Esiteks on Savisaar sedavõrd vihatud teatud ringkondades, et isegi väite peale “päike tõuseb idast,” saaks ta kogu anonüümse sõimu solgipange kraesse eesotsas kesiku, Moskva tallalakkuja, Burešini, seltsimeheks tembeldamise. Lisaks meenutatakse kõiki skandaale alates võiladudest, keskturust, Keila-Joa majast ja kohukesest alates ning lõpetades Kalevipoja kuju kavandamisega Tallinna lahte. See on artikli autorile kindlasti ebameeldiv kogemus kuid Potimees saab sellest kasu, sest tekkib palju kommentaare ja seega ka reklaamide näitamisi.

Teiseks tuleb üleriigilisele ajalehele Potimees kasuks kui ta on avaldanud Savisaart valimistest kaugel ajal ja kampaania perioodil saab tema artiklite avaldamise suruda “valimiseelsetesse raamidesse ehk kõigile erakondadele võrdsele lehepinnale,” kuid selle kõrval uudislugudes Savisaart skandaalidega piiramatult kottides. Sellise fooni taustal kui on pandud kõrvuti uudislood Pahast Edgar Esimene Savisaarest siis pole vahet, mida linnapea kavatseb kirjutada, sest seda ei vaevutagi lugema. Järjekorselt saame näha “Edgar Aalatine Teine” tavapärast sooritust, kus isegi valimistel hea tulemuse tegemisel jäädakse opositsiooni ja Reformierakond moodustab valitsusi.

Lisame siia nüüd video Edgar Savisaarest oma rahakapi sisu sorteerimas.

Võrdluseks aga video, kus Andrus Ansip lubab 5 rikkama riigi hulka
jõudmist. 2007. aasta kevadistest valimistest.

Lisame siis viite Edgar Alatine Teine artiklile Potimehes http://www.postimees.ee/?id=20801

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: