Hansapange omanik näeb majanduskriisi

Rootsi Swedbanki juht Jan Lidén ütles intervjuus Äripäevale, et nad usuvad kõigis kolmes Balti riigis majanduskasvu aeglustumise jätkumist, kõrget inflatsioon ja suuri laenukahjumeid. „Usun, et läheb veel halvemaks.“ Tunneli lõpus valgust ei paista.

Mitte asjate ei kirjutanud ma pealkirja hansapang. Kui pank ebaõnnestub, siis on tegemist pangega! Intervjuus on veel teisigi tähelepanuväärseid väljaütlemisi.

“Pangateenustes tahame jääda konkurentsivõimeliseks. Kuid et ümberringi maailmas on raha hind tõusnud, siis selle hinnatõusu kanname küll klientidele üle.”
Selle lause võiks tõlkida umbes nii, et juba praegu maksate kliendina pangale suurimaid teenustasusid aga ka meil on läinud palgakulu, elekter, tehtud investeeringud uude kaubamärki Swedbank, jne ülesmäge, siis loomulikult tõstame konkurentidega võrdselt oma hindu.

Lisaks veel kiinitus, et “sügisest läheme kõikjal Swedbanki nimele üle. Müüa me seda kaubamärki ei plaani, ilmselt jääb see kuskile kappi luku taha.” Rahajumal peab seda üsna rumalaks mõtteks, sest juba praegu on raske kirjutada eestipäraselt sõna, milles on Eesti tähestikus puuduv täht -w. Lisaks sõna käänamine ajab ka keele sõlme. Selles pole enam säilinud ka midagi iseseisvusele viitavat ehk seda edulugu, kuidas Hansapank jäi umbes 40 kadunud ja liitunud panga hulgas ühe viimasena oma nimele kindlaks. Loodetavasti tulevad hästi korraldatud peied.

Pilt on ETV ja Bondi teemaline. Selle allkiri võiks olla: Swedbank teenustasuks läheb sinu viimane raha!

Artikli link Äripäeva: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=5345fcf1-0f1b-4e29-9c3e-ba27780bf8ff&open=sec

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: