Kelle priiskamist peab valitsus kärpima?

Ainult loll eestlane maksab praeguses majandusolukorras kaupade ja teenust eest hingehinda (Sami Lottila artikkel). Isamaa majandusminister Parts sai eelmisest kaks korda kallima ametiauto ja seda majanduslanguse tingimustes. Reformierakonna filmitegu aga saab raha endises mahus. Tere Reformierakonna juhitud lollidemaa!

Eesti hiigelinflatsiooni ehk hindade ebainimlikult suure kasvu põhjuseks ei ole müstiline maailmakaubandus, vaid eestlaste lambapäisus.

Põhjamaa kulutaja mõtleb, kas toote hind on seda toodet väärt. Eestlane mõtleb, kas mul jätkub selleks raha. Ja ostab, isegi kui raha ei jätku.

Eesti majanduspoliitikud on uhkustanud oma vähese lugemusega, sellega, kuis nad on läbi lugenud vaid ühe majandusteoreetilise raamatu.

võimalik, et Eesti poliitikud on valinud teadlikult inflatsiooni, et salamaksustada oma rahvast.

Maailmakogemused näidavad, et superinflatsioon on suletud ja sissepoole pööratud, hääbuvate majanduste probleem.

Eestis pole ükski poliitik võtnud vastutust, Tallinnas pole olnud mitte ühtegi selleteemalist meeleavaldust – Eesti fenomen on ükskõiksus.

Sami Lotila artiklist mõtted: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=294202

Säästuaja tingimustes aga soetatakse Lihula kuju äraviimise aastapäevaks (mis on 3. septembril nagu raadiost kuulsin) toonasele peaministrile ja praegusele majandus-ja kommunikatsiooni ministrile uus luksuslik sõiduriist, sest “Aeg-ajalt sõidutab minister autos ka kõrgeid väliskülalisi või –ajakirjanikke” nagu teatas ministeeriumi kõneisik.  Kas tõesti oleks võimalik kallis autos sõidutatud ajakirjanik veenda kirjutamast artikkel kuivõrd kehva seisu on Eesti majandus vaid aastaga langenud? Kahtlen selles sügavalt!

Partsi Audi liisingumakse on 11 654 krooni kuus ehk üsna riigi keskmise palga jagu. Audi liisingut maksab riik neli aastat, teatab ministeerium. Ja lisab, et kriisiaja kiuste ostetud Partsile nii kallis auto sellepärast, et selle hankimine otsustatud juba jaanuaris. Ning Partsi senise sõiduriista, neli aastat vana Saab 9-5 liising oleks nagunii sügisel otsa saanud. Pealegi olevat too Rootsi auto läbinud juba üle 200 000 km. Asutuse meelest tähendavat nii vana autoga sõitmine ministrile lausa turvariski.

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=294194

Lisame siia asjaolu, et tõusnud aktsiiside tingimustes pole endiselt toodud välja seda musta auku, mis järsku kõigilt nõuab kokkuhoidu.

Koalitsiooni kõige suurema venna ilusad valimislubadused ja kitsas maailmapilt on riigis tekitanud paanika. Kusjuures ikka veel pole selge, kes ja kui palju on nõus kärpima.

Või on õhus lubadused, mida koalitsioon (loe: Reformierakond) ei saa unustada? Aga mis on poliitpropaganda hind? Koondatud sisejulgeolekutöötajad, õhukeseks kuivatatud teatrid, poolikud koolilõunad jne.

Reformierakonna eelarvepaanika on kuritegu oma rahva vastu. Kusjuures kindlasti pole nende viga suurelt mõtlemine, vaid hädavaresed ollakse seetõttu, et oma viga ei tunnistata ja parteiego nimel lükatakse riik kraavi.

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=294203

Pildil: Eesti taasisesvumise algusest alates toimunud esimese rahva peksmise autasuks Lihulas saab minister Parts endale uue ja kiiskava auto. Pilt SLÕ

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: