Martin Helme rumalus ajab isegi sita keema!

Sopaga Laetud Õhtuleht on avaldanud Martin Helme artikli USA majanduskriisi põhjuste ja Eestis euro kasutusele võtu vastu. Rahaliitlase suust on see muidugi oodatav: Kaitse eesti krooni, oli nende loosung. Paraku on ohtlik lollusi levitada. Seepärast ka reageering. Ainus hea järeldus millega nõustun oleks: Ameerika kaputt, paras!
Mida see Helme küll suitsetas, et sellist juttu ajas? Clinton oli president kuni aastani 1999. Bush sai presidendiks 2000. ja aastal 2001. läks põhja Enron ja Worldcom. Miljardite dollarite kahjudega. Itaalia parempoolne peaminister Berlusconi võib vaid käsi laiutada, et tema ajal läks ka Parmalat toidutööstus põhja ja seal käib protsess 20 miljardi euro kadumise üle. Bush lasi kinnisvara hinnad üles bluhvida ja see võimaldaski rämpsuks osutunud kinnisvara tagatisest koosnevate võlakirjade turule tuleku, mis praeguseks on viinud põhja investeerimispangad AIG, Lehma Brothers, Washington Mutual, Freddie Mac, Frannie Mae ja Euroopas Northen Rock ning sellel nädalal veel mingi briti pank. Beneluxi pank Fortis vajas 10 miljardit eurot maksumaksja raha, et pinnal püsida. Ameerikas tekkinud toxic assets (toksilised varad) on mürgitanud kogu maailma finantssüsteemi ja nüüd tuleb siia üks järjekindel kõige vastane majandusest kirjutama. Pealegi veel selle sama ideoloogia kannupoiss, kes majanduse põhja lasigi. Kindlasti väidab Helme, et keskpankade odava intressiga laenud oli hea mõte. Jah, neile kes möödunud aastatel võtsid aktsiaturult spekuleerimisega miljarditesse ulatuvaid kasumeid ehk privatiseerisid kasumi ja nüüd tahavad natsionaliseerida kahjumid ehk maksumaksjal tasuda korporatsioonide õhku täis pumbatud bilansid. Alamkojas saadi aru, et ameeriklased ei talu sellist silmakirjalikkust kus väiksed firmad lähevad pankrotti aga parempopulistide eliiti töökohtadega nuumanud korporatsioonid tuleb võlgadest välja osta kõigi ameerika perede võlaraha arvel.
Aga las ma räägin sulle parempoolsete või Ameerika kummardajate ideaalkuju Bushi saavutustest. Ta on alustanud 2 sõda, neist mitte kumbagi lõpetanud. Nafta hind oli 2003. aasta märtsis 32 dollarit ja käesoleval aastal jõudis 140 dollarini. Otseselt tingitud Lähis-Ida regiooni häiritud naftatootmisest. Kus on iraaklaste vabadus ja õitseng mida neile lubati? Seal on linnaosad jagatud okastraataiaga mööda etnilisi piire ja kõik ootavad vaid okupantide lahkumist, et saaks kodusõjas võimupiirid paika panna.
Toidu tegemine biodiisliks on viinud ülesse ka toiduainete hinnad. Maailmas on toimunud 37 riigis hukkunutega protest toidu hinna pärast.
Kokkuvõttes: maailm ei elaks üle enam teist parempoolset ehk vabariiklaste presidenti. Üks Bush (slängis kube) ja asetäitja Dick (slängis kürb) suutsid maailma põhjani segi pöörata ja jätavad vähemalt 3 aastat kestva globaalsete mõõtmeteni jõudva krediidi ja finantskriisi.

Kogu raha on ohus. Eriti kui see usaldatakse parempoolsete populistide aka Martin Helme kätte.

Martin Helme algne artikkel: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=298228

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: